Znáte to? Míjíte zrcadlo, uvidíte svůj obraz a...
 ... naskočí vnitřní kritik a pouští se do práce:

„To břicho!“ (vypouklý)
„Ten zadek!“ (rozkydlej)
„Ty stehna!“ (tučný)
„Ty vrásky!“ (hlubší a hlubší)
„Ty kruhy pod očima!“ (větší a větší)
„Ty vlasy, pigmentový skvrny, celulitida, vytahaná kůže, nevyhovující prsa, strie, vylezlý kosti, křivý nohy, zažloutlý zuby, nevhodný pihy, blbej tvar nehtů, moc kulatý kolena, špatně rostlý uši...!“

„A k tomu ještě ta moje menstruace!“

Poznáváte se v něčem?

Jistě mi v tom výčtu něco chybí.

Pokud tyto a podobné myšlenky neznáte, tak se vám klaním a rovnou říkám, že nemá smysl, abyste četla dál.

Pokud se ovšem, tak jako já, v seznamu tu a tam porochníte, pojďte se se mnou zamyslet hlouběji, co za touto sebekritikou je.

Jasně že jsme společností masírovány, abychom se porovnávaly s retušovanými fotkami neexistujících ikon, ale to je jen jedna vrstva naší nelásky k tělu.

Já bych se chtěla zaměřit na tu hlubší vrstvu.

Každá část našeho těla totiž nese VĚDOMÍ, které v sobě obsahuje příběhy našeho života. Tělo je de facto knihovnou naší pozemské existence, a to, jak naše tělo VYPADÁ a jak se CÍTÍ, má právě s těmito příběhy hodně společného.

Co by asi tak vyprávěla vaše prsa, kdyby mohla mluvit? A co vaše stehna? A co třeba vaše pochva či děloha?

Objevování těchto souvislostí je fascinující a vede nás to k větší úctě a lásce k tělu.

Když se nám podaří nahlédnout do mentálních obsahů, které máme pod kůží, může nám to přinést:

  • Hluboké pochopení toho, proč se naše tělo chová, jak se chová.
  • Soucit s konkrétním místem na těle.
  • Nový pocit v opečované části a nové, laskavější myšlenkové asociace.
  • Další krok na cestě k opravdové a žité sebelásce.

A protože vím, že není snadné dostat se k podvědomým zápisům uloženým v knihovně těla, vytvořila jsem meditaci Příběh ŠPEKŮ, která vám tuto zkušenost zprostředkuje.

Nenechte se zmást názvem. Není to jen o špecích, ale o tom, že v této meditaci dostanete příležitost podívat se na místa na těle, se kterými nejste plně v míru. A to nemyslím jen vzhledově. Může jít třeba o části těla, které nejsou, dle vás, dost funkční.

V této meditaci společně projdeme setkáním s kostýmy, které visí v kouzelné almaře, abychom:

V odpoutání a z pozice pozorovatele mohly spatřit části těla, které nás trápí.
Rozkryly vzpomínky a příběhy, které nesou.
Uctily jejich moudrost a jedinečnost.
Dosytily je tím, co nejvíc potřebují (že by třeba láskou?).

K čemu nám to bude?

K lepšímu pocitu ze sebe sama.

Když totiž máme pochopení k situaci a prožitkům dané části těla, dokážeme ji mnohem lépe PŘIJMOUT a SMÍŘIT se s ní.

Znamená to, že se na fyzické úrovni něco změní? Zhubneme? Zlepší se nám pleť a zpevní prsa?

To nevím. To není cílem této meditace. I když možné to je, protože když se změní náš POSTOJ, mohou se odehrát zajímavé POSUNY i na úrovni těla.

Já jsem třeba ve svém špíčku na břiše našla téma mého táty a příběh, který vám třeba někdy povyprávím.

Když jsem tento obsah propustila, měla jsem ze svého břicha úplně jiný pocit. Najednou jako by splasklo, i když na centimetry se zřejmě nic nezměnilo.

Dokážu ho teď s láskou pohladit, aniž bych k němu byla kritická.
Tereza Kramerováautorka této meditace

Přečtěte si, jaké posuny s touto meditací zažily druhé ženy:

Jsem moc vděčná, že jsem si mohla projít touto zkušeností. Procítila jsem si skrz ni stará traumata a propustila je. Nacházím tak ve svém těle takový tichý klid, smíření. Cítím, že tahle meditace je katalyzátor, který mě ještě povede něžně dál a dál k teplu sebelásky. Děkuji. ❤️
Irena G.
Ahoj Terez, tak #pribehspeku jedním slovem PECKA. 🙏🏼 Pustila jsem si to včera před spaním. Od samého počátku jsem se cítila naprosto uvolněná, a pak jsem začala i pociťovat příjemné teplo po celém těle. ❤️ Jakmile jsem uviděla svého anděla strážného, tak jsem začala štěstím brečet. Asi jsem ho už opět potřebovala vidět a obejmout.

Při pohledu na jednotlivé partie ze skříně jsem cítila ze začátku stud, ale pak díky růžovo-zlaté kuličce pocítila ohromný pocit štěstí a lásky ke svému tělu. Cítila jsem i stud za to, že jsem se svým tělem nebyla spokojená, vždyť naše tělo je naše schránka bezpečí, náš chrám a je to něco, co nás odlišuje od ostatních. ❤️🙏🏼 Děkuji za tu možnost vyzkoušet mezi prvními, určitě si ji pustím v budoucnosti, kdykoliv budu o sobě a svém těle pochybovat.
Zuzu
Terezko, tak mám za sebou meditaci, včera jsem ji pustila a nechala to hezky ,,uzrát”. Přiznám se, ze jsem čekala potoky slz, ale meditace je vedena tak jemně a laskavě, že na slzy nedošlo. Celou dobu mi přišlo, ze jsem jak v nějakém růžovém objímajícím obláčku plného lásky a hlavně pochopení a žádné odsuzovaní. Nevím jak lépe to popsat.

Přišlo mi, že tělo se mnou komunikuje. Několikrát jsem měla husí kůži, jak kdyby tělo vědělo a samo se hlásilo nadšeně o slovo. I jednotlivé části těla, když jsem na ně dala pozornost, byly cítit tak nějak tepleji. Zároveň mi tam ale občas vyskakovaly moje negativní přesvědčení a názory na mé tělo a to je pro mě jen znamení, že je potřeba na toto téma dal pracovat.

Dekuju moc za možnost si meditaci vyzkoušet, pro me je to jedna z těch meditaci, ke které se mužů vždycky vrátit nebo ji poslouchat každý den! Je to jak objetí pro mé tělo. ❤️
Bára
Krásný den Terezko, moc děkuji za možnost prožít tuhle meditaci. 💕 Nazvala bych ji očistnou. Uvědomila jsem si, jak nespravedlivá a náročná k sobě jsem. Co všechno pro mě mé tělo udělalo a dělá nadále, i přes to, jak s ním někdy mluvím. Jakoby ze mě opadala nějaká krusta. Díky, že můžu do nového roku vykročit s lehkostí a vděčností. ❤️
M.
Vždycky jsem hlavou věděla, že bych měla mít svoje tělo ráda tak jak je, ale pořád jsem cítila, jak to jde jen z hlavy, že uvnitř to skutečně necítím. Byla jsem tedy před poslechem trochu skeptická. Při meditaci to však k mému překvapení přišlo. Uviděla jsem důvody, proč mé tělo vypadá, jak vypadá. Procítila jsem hluboké uznání, pochopení, vděčnost a především - naprosté přijetí. A také svou zodpovědnost za to, čím ho vyživuji. Ale s pochopením a láskou, ne s výčitkami jako dřív.

Moc Ti děkuji za tuto meditaci, která je pro mě zázračnou cestou k hlubokému přijetí a lásce k vlastnímu tělu. 🩷 Potom večer ve sprše jsem také vnímala, jak své tělo myju s úplně jiným pocitem - vděčnost, přijetí, úcta a láska zůstaly. 🥰
Anna

Meditace Příběh špeků má 28 minut a dostanete ji ode mě v mp3 formátu,
abyste si ji mohly stáhnout k sobě a poslechnout kdykoliv.

Cenu má klasickou jako moje ostatní meditace. Tedy

390 Kč + DPH

(Dohromady je to 472 Kč.)

Za cenu jedné večeře v pizzerii můžete získat příležitost skámošit se se svým tělem ještě víc, než jak to máte doposud.

Kdybyste náhodou zjistila, že vám mé vedení nevyhovuje, stačí mi napsat do 14 dní od koupě a já vám vrátím obratem peníze zpět.

Možná vás ohledně meditace napadá...

Odpověď si zobrazíte klikem na otázku.

Co když špeky nemám? Je to i pro mě?

Jasně. Jak už jsem vysvětlovala, nejde o špeky, ale o místa na těle, která nejsou plně přijatá. Slovo špeky mi přijde, že to dobře symbolizuje. Jen je to trošku nadsázka. Věřím, že pokud jste dočetla až sem, budete mít v meditaci co objevovat.

Budeme v meditaci tělo měnit?

Ne. Cílem není daná místa přetvarovat, ale uctít příběhy, které nesou, a dosytit je láskou a přijetím. Pak se může leccos změnit, aniž by bylo třeba to „rvát vůlí“.

Podle mě je největším bodem obratu přijetí, ze kterého pak můžeme vykročit dál.

Kdybychom daná místa předělávaly, dávaly bychom tím podvědomí najevo, že je nepřijímáme.

Dává to smysl?

Jak často můžu meditaci opakovat?

Na to nemám žádný předpis. Záleží, jak to ucítíte vy. Napadá mě třeba 1x týdně, když vám to bude milé. Uvidíte krásné a postupné pokroky. Časem na meditaci zapomenete – už nebude potřeba. Dokud se vám zase nepřipomene.

Co když nemám žádné místo na těle, které bych měla nerada?

Tak co tady děláte? Radujte se a buďte pro nás ostatní příkladem. Ovšem pokud vás meditace přitáhla, je možné, že má pro vás nějaký vzkaz. Někdy je totiž to, co si myslíme, odlišené od toho, jaká je opravdová realita.

Musím část svého těla, kterou chci ošetřit v meditaci, nesnášet?

Ne, vůbec vůči ní nemusíte mít takhle silné emoce. Stačí, když najdete místo, nad kterým si třeba občas povzdechnete. Určitě tam pro vás bude nějaký vzkaz.

Můžu nahlížet na příběhy míst, se kterými nemám žádný problém?

No jasně! Meditace je návrh. Vytvářím atmosféru a vedu vás přibližnou cestou. Kdykoliv si ji můžete uzpůsobit na míru a ohnout tak, jak potřebujete. Mně to přijde jako skvělý nápad! Tělo má tolik co vyprávět.

Můžu tuto meditaci použít na sebeléčení?

No, proč ne. Původně mě to nenapadlo, ale je pravda, že vybraná místa sytíme přijetím a láskou, a to jsou mocné a léčivé energie, které dokáží zázraky. Takže proč ne! Budu pak moc ráda za zpětnou vazbu, jestli se něco pohnulo. Pokud vás sebeléčení zajímá víc, koukněte na moje meditace Párty s kmenovými buňkami a pak i na Supertělo. Otevírají nové obzory.

Kdo pro vás meditaci Příběh špeků připravil?

Tereza Kramerová

Průvodkyně po krajině mysli. Meditací a hraním si s myslí se s vášní zabývám přes 20 let. Provedla jsem tisíce klientů jejich vnitřním světem a na základě těchto zkušeností se mi začaly ukazovat archetypální souvislosti mezi naším vědomím, nastavením mysli a tím, jak se cítíme na světě.

Meditace, které tvořím, nejsou vymyšlené dopředu. Vždy si dám záměr, a pak jen popisuji obrazy, které se mi samy nabízejí. Jsou to tedy živoucí prožitky pocházející z prostoru za myslí.

OBJEDNÁVKA

Pokud byste s čímkoliv potřebovali pomoct, napište mi.